Nicholas Park Hotel

According to Nicholas Park Hotel Hisaronu, it is a popular family hotel when working in only 10 rooms. It is very close to the old Kayaköy hospitals, 58 km from Dalaman Airport, only 3 km from the world-famous Oludeniz beach, 45 km from Saklıkent and Dalyan and 5 km from Fethiye city.

Read More
video

Our Hotel

All rooms have balconies, garden and sea views, and family rooms for large families. Our facility has an activity pool where activities are carried out with the animation team, 1 slide pool with slides and 1 large resting pool.

img

Restaurants

Our hotel offers all-inclusive service from 07:30 and 23:00 in the morning, open buffet in the evening and evening, unlimited food at the Snack buffet at certain times during the day.

See Details
img

Rooms

Total 132 rooms with shower cabin, WC, safe deposit box, split air conditioner (hot - cold), hair dryer, telephone, SAT-TV with music channel, mini bar and balcony are offered to our valuable guests.

See Details
img

Activities

Our activity activities are free of charge in our facility; Kids club, dart, sun loungers & umbrella, hammam and sauna, air rifle, table tennis, shows and animations, water gym, water ball, billiard, mini football, tennis court - basketball, wifi.

See Details
01
review

Nicholas Park Hotel

Güzel ve samimi bir tatildi.

5.0

Büyük bir heyecan ile geldiğimiz tatilimizde güzel bir giriş yapıp odamıza yerleştik.Oda temizliğimiz hergün yapıldı sorun yoktu.Yemekler lezzetli,çeşit çoktu.Mutfak personelinde bayanlar daha kibar ve ilgiliydi.Otelin konumu ve tasarımıda hoş olmuş.Havuzların bakımı yapılıyor gördüğümüz kadarıyla.Animasyon ekibinden Fatih bey çok güler yüzlü ve samimi bizce.Merve hanım ise samimi içten tavırlarıyla bize burayı sevdiren simalardan en başta geleniydi.Çocukları eğlendirmesini kızım her akşam büyük bir heyecan ile bekledi.Fakat akşam şovları sanki biraz daha uzun olabilir.Dışardan gelen dansçıların ve sihirbazın şovları güzel ve eğlendiriciydi.İsimliğinde Heri yazan bey şovlarını daha uzun ve eğlenceli yapmalı bence.

client
Yılmaz A.

Nicholas Park Hotel

Her geçen yıl daha da iyi hizmet ve eğlence

5.0

Neredeyse her yıl gidiyoruz, yemekler her öğün özenle seçiliyor ve çok lezzetli, personel her zaman çok neşeli ve samimi, otel manzarası dünyada en güzeli..

client
Mahmut M.

Nicholas Park Hotel

Keyifli Bir Tatil

5.0

Kaldığımız süre boyunca herşeyden memnun kaldık. Yemekler gayet iyi odalarımız temizdi.Persobelin hepsi ilgili ve güler yüzlüydü.Aktiviteler oldukça eğlenceli ve insana keyifli zaman yaşatıyor.

client
Betül K.